Český král zvrhlosti odhaluje pravou tvář devadesátek
Samir Hauser ve své biografii nazvané Vyvrhel odhaluje, jak vypadal život v Praze v průběhu divokých devadesátek. Skandály jej provázejí již od začátku 90. let, kdy se datuje vznik jeho kapely Vanessa, ale také vzestup drogové scény. Vystupuje pod pseudonymem Bruno Ferrari a nejspíše vám neunikl alespoň některý z jeho počinů. Šňupání kokainu z Bible v živém vysilání České televize je pouze začátek.
Zvracet na koncertech na hlavy svých fanoušků, házet na ně kila živých červů a mrtvých krys. Nejen o tom je Samirova biografie, která také představuje figurky, jež byly součástí svobody a syrovosti devadesátých let tak, jak je spousta lidí zažila a neodvážila se realisticky popsat.
Součástí knihy je i rozhovor s Luďkem Staňkem, bývalým hudebním reportérem, který se Samirem dělal rozhovory už začátkem 90.let. „Chcete vědět, jak se kalilo v Praze v devadesátejch letech? Jaký postavičky se tenkrát potulovaly po klubech? Zapomeňte na ty kecy o devadesátkách, co vám cpou do hlavy. Byla tu jen jedna kapela, co se s ničím nesrala, a jen jeden zpěvák, co do toho šel po hlavě – Vanessa a Samir Hauser. A víte, co se dělo po koncertech Vanessy? Jestli na to máte koule, připravte se na totálně nekorektní a syrovej životní příběh Samira Hausera. Z týhle knihy se dozvíte o svobodě určitě víc, než ze spisů Václava Havla. Varování: není to čtení pro každýho,” upozorňuje Luděk Staněk, český publicista, kritik, scenárista, moderátor a stand-up komik.